Literatura

Z uvedených knih čerpám inspiraci pro mou praxi. Většinu titulů mám v osobní knihovně a zájemcům z mých kurzů vybranou knihu ráda půjčím.

Výčet není úplný, budu ho postupně rozšiřovat...

 

Jóga krok za krokem. Učebnice pro učitele i žáky Jóga krok za krokem -- Učebnice pro učitele i žáky

Svámí Gítananda v knize propojuje své bohaté zkušenosti praktika jógy a lékaře, který dlouhou dobu působil na Západě a seznámil se s tělesnými i duchovními potřebami zdejších lidí. Knihu přeložila brněnská cvičitelka a svámího žačka Sávitrí Déví, jejíž kurzy jsem po několik let navštěvovala.Text metodicky vysvětluje oblasti, techniky i filozofické náhledy jógy. Kapitoly jsou doplněny kontrolními otázkami.

 

 

Jóga v denním životě
Paramhans svámí Mahéšvaránda

​Kniha nabízí osmistupňový systém cvičení (ásany, pránajáma, meditace, hatha-jógové krije), detailní popisy všech cviků a technik, doporučení pro osoby se zdravotními problémy, vhled do duchovního a filozofického zázemí jógy a přes 700 barevných fotografií.

 

 

Jóga od A do Z

Christina Brownová

Podrobný průvodce jednotlivými pozicemi s precizně popsaným postupem. Uvedeny účinky, kontraindikace a jednodušší varianty. Více než 170 vyobrazených ásan.

 

Jóga-anatomie

Leslie Kaminoff

Přehledné anatomické ilustrace znázorňují práci svalů, které jsou zapojeny při provádění jednotlivých pozic. Srozumitelné a přesné popisy jednotlivých ásan spolu s kresbami poskytují dokonalou představu o principech, na nichž jsou založeny dané pohyby.

 

Jóga a pilates pro každého

 

Najdete zde programy od erudovaných učitelů s různým zaměřením. Kniha zahrnuje také kapitoly jógy pro děti a  polohy pro budoucí maminky, a to v těhotenství i po porodu.