Jóga a ajurvéda

Kurz od 21.9. 2015

Pondělí 17:30 - 18:45, Jako doma, Úvoz 47 (Jana)

Volná místa. Na kurz lze zakoupit permanentku - 5 setkání 550,- , 10 setkání 1000,- nebo jednorázový vstup za 120,-. Přihlášky a otázky u Jitky: jitka.balasova@gmail.com

 

Kurz do 14.9. 2015

Pondělí 17:30 - 18:45, Jako doma, Úvoz 47 (Jana ) Volná místa.
Můžete přijít bez předchozího nahlášení a zaplatit si jednorázový vstup za 120,-. 
 
Jóga i ájurvéda jsou tradičními staroindickými systémy, které paralelně vedou ke společnému cíli ‒ stabilizaci a harmonizaci těla, energie a obnovení síly a obranyschopnosti organismu. Ájurvéda, věda o životě a životním stylu, je založená na diagnostice a následném respektování individuální tělesné konstituce při každodenních činnostech s důrazem na vyváženou stravu. Pokud je současně doplněna vhodnými a správně provedenými jógovými pozicemi a dechovým cvičením, může se stát prevencí i podporou při léčbě mnoha nemocí.

Umění pečovat o tělo je v dnešní době důležité především v boji proti civilizačním nemocem pramenícím z nerovnováhy v organismu vlivem nadměrného stresu, nezdravého stravování a nepřiměřeného zacházení s našimi tělesnými schránkami. Jedno z kouzel ájurvédy pro dnešního uspěchaného člověka spočívá v tom, že není systémem přísných pravidel, ale funguje na základě doporučení, jak upravit životní styl, přičemž stačí dodržet pouze něco mezi 60-90%. Výhodou východního přístupu ke zdraví člověka je nejen holistický pohled na organismus a důraz na prevenci nemocí, ale také schopnost zastavit rozvoj nemocí už v zárodcích, kterých si západní medicína často nedokáže povšimnout.

Ve svých lekcích jógy se zaměřuji na jógové pozice vhodné pro všechny konstituční typy, případně s doporučeními pro různé konstituce. Ranní cvičení jógy představuje dynamický začátek nového dne a nabytí energie, s níž dokážeme hospodařit až do večera. Každá lekce bude doplněna také dechovými cvičeními, jejichž prostřednictvím lze vyvážit autonomní nervový systém a naučit se tak poměrně snadno zvládat stresové situace. V každé z lekcí se s vámi podělím o zlomek z ájurvédského bohatství, který budete moct prakticky zužitkovat během zbytku dne, a třeba se časem stane nedílnou součástí vašeho denního programu.