Jóga pro těhotné

Kurzy od září 2015

 

Pondělí 10:00 - 11:30, Jako doma, Úvoz 47 (Jana) Volná místa. Začínáme 21.9. 2015. Na kurz lze zakoupit permanentku5 setkání 625,-, 10 setkání 1200,- nebo jednorázový vstup za 130,-.

 

Pondělí 17:30 - 19:00, Centrum Majka, Hybešova 14 (Klára) Volná místa. Začínáme 7.9. 

Středa 17:30 - 19:00, Jako doma, Úvoz 47 (Jitka) Obsazeno.
 
Tyto dva podvečerní kurzy fungují jako uzavřená skupina. Cena kurzu o deseti setkáních je 1 200,- (náhrady jsou možné v jiných našich kurzech, takže vám případné zmeškané hodiny nepropadnou) Na kurz je potřeba hlásit se předem u Jitky: jitka.balasova@gmail.com
 

Kurzy v červenci a srpnu 2015

 

Úterý 17:30 - 19:00, Jako doma, Úvoz 47 (Klára) 7.7. - 1.9. 

Středa 17:30 - 19:00, Jako doma, Úvoz 47 (Jitka) 1.7. - 26.8. 

 

Systém předplatného v létě. O prázdninách bude gravidjóga v každém z kurzů 9x po 9 týdnů a budeme vybírat předplatné na 6 lekcí (720,-), aby byla nějaká pružnost pro prázdninové cesty. Každá žena dostane škrtací permanentku. 

 
 
Jóga v našem pojetí je především SETKÁNÍ - kontakt s vaším miminkem, setkání v kruhu žen, propojení s vlastním dechem, tělem a jeho potřebami. Zaměřujeme se na vědomou práci se svaly pánevního dna, na protažení v těhotenství namáhaných oblastí - bedra, kyčle, celá záda..., provádíme ásány (jógové pozice), které vás připraví na porod. Učíme se správně dýchat, relaxovat, osvojit si polohy, které vám uleví v první době porodní...

Právě v období těhotenství máme ty nejlepší podmínky pro citlivé vnímání svého těla. Pokud jste doteď jógu cvičila a těhotenství probíhá bez komplikací, rozhodně pokračujte. A jestli zatím s jógou nemáte zkušenost, nastal dobrý čas začít ve speciálním kurzu jógy pro těhotné (gravidjógy).

Cvičení je vhodné pro ženy v 1., 2. i 3. trimestru. Jedná se o ucelené kurzy o deseti setkáních v menší uzavřené skupině. Stačí se přihlásit mailem, nevyžadujem platby předem, abyste na první lekci mohla zakusit náš přístup a atmosféru setkání a zjistit, je-li to pro vás to pravé. Cena kurzu je 1200,-, většina zdravotních pojišťoven na cvičení přispívá. Zmeškanou hodinu si můžete nahradit v ostatních kurzech.


... a tady úvahy o józe v těhotenství od lektorky Jany:
 

Těhotenství je období plné změn, a pro některé nastávající maminky nejsou tyto změny zrovna snadné. Spolu s těšením se na miminko a užíváním si tohoto jedinečného období v životě ženy často přicházejí i prudké výkyvy nálad v důsledku působení hormonů, nové tělesné proporce, bolesti zad, křeče v nohou nebo strach z porodu či nové mateřské role. Sama po dvou velmi odlišných těhotenstvích dobře vím, jak dokážou tyto nevítané maličkosti těhotenství občas pěkně znepříjemnit.

Cvičení v těhotenství představuje pro budoucí maminky možnost protáhnout se a uvolnit. Zároveň umožňuje předcházet vzniku mnoha těhotenských obtíží. Ale cvičení jógy dává ještě něco navíc. Kromě pozic, které lze využít ke zmírnění různých těhotenských nešvarů nebo jako poloh při samotném porodu, nabízím ve svých lekcích také řadu relaxačních a dechových technik a doporučení, která mohou významně usnadnit průběh porodu.

Pro nastávající maminky je velmi důležité nejen umět se naladit na své miminko, ale i mít důvěru ve svá těla, naučit se naslouchat významu signálů, které nám dávají, a umět využívat vlastních schopností, tolik důležitých pro bezstarostný a hladký porod. Umění uvolnit se za všech okolností je klíčem ke spokojenému těhotenství, zrození miminka i mateřství a umožňuje nám prožít tato významná životní období v jejich plné kráse bez zbytečných stresů.